تبلیغات
کامپیوتر
کامپیوتر
: : : : : :
درباره ما
آرشیو مطالب
نظرسنجی
نظرتان درباره ی مطالب وبلاگ چیست؟

نویسندگان
صفحات اضافی
ایران از نظر سرعت اینترنت
کم مصرف ترین پردازنده ۶ هسته ای AMD معرفی شد
روشی برای خنک کردن لپ‌تاب
آشنایی با Sql Server طراحی(Data Base)
مطالبی درباره ی مانیتور قسمت 2
مطالبی درباره ی مانیتور قسمت 1
ابر کامپیوتر ها قسمت 2
ابر کامپیوتر ها قسمت 1
فناوری نانو در صنعت کامپیوتر
ویروس‌های برتر تاریخ کامپیوتر
تاریخچه مسیر یابهای سخت افزاری
همه چیز در مورد هارد دیسک قسمت 2
: همه چیز در مورد هارد دیسک قسمت 3
بررسی پردازنده Intel Core i7-870دی 10
آخرین اطلاعات درباره ی تکنولوژی های کامپیوتر
آموزش اسمبل کردن کامپیوتر
آموزش مونتاژ یک کامپیوتر
ریزپردازنده‌ها
همه چیز درباره مـــــــــــــــادربورد...
راهنمای خرید CPU پردازشگر
مروری بر فلش دیسک
از ویروسی شدن کامپیوترتان از طریق یو اس بی درایوها جلوگیری کنید
آمـوزش پـارتیـشن بـندى هـارد دیـسـك
همه چیز در باره ی کامپیوتر قسمت 2
INTEL یا AMD چقدر پول دارید؟
هرآنچه باید در مورد هارد دیسک بدانید
نکات مهم درباری کامپیوتر
همه چیز در باره ی کامپیوتر قسمت 1
اطلاعاتی در مورد پردازنده ها(CPU) قسمت 2
اطلاعاتی در مورد پردازنده ها(CPU) قسمت 1
اطلاعاتی در مورد پردازنده ها(CPU)
اصطلاحات رایج درباره,SATA و IDE,CPU,IRQ , DMA
اخبار های روز کامپیوتر
اولین Flash Drive با تکنولوژی USB 3.0
اخبار هارد و وسایل ذخیره سازی
یا تصحیح ضریب توان در پاور چیست و عملکرد آن چگونه است؟
قبل از خریدن power computerبه این نکات توجه کنید؟
نمودار مقایسه انواع دیسك سخت
اطلاعاتی درباره ی مادربرد
انواع مادریرد(Motherborb)
SATA و IDE چه هستند(حافظه)؟
کارت حافظه یا همان Ram
كارت صدا چیست؟
نحوه انتخاب یک کارت گرافیک
مشخصاتی از CPU
مراقبت از کامپیوتر
اطلاعاتی درباره ی کارت صدا
مشخصاتی از Ram
نحوه انتخاب یک کارت گرافیک
نحوه تشخیص کارتهای گرافیک غیر اورجینال
مشخصاتی از کارت گرافیک
قیمت قطعه کارت گرا فیک
نکاتی که در رابطه با تهیه کارت گرافیک
آمار و امكانات
آخرین بروزرسانی :
تعداد كل مطالب :
تعداد کل نویسندگان :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازید از وبلاگ :
اضافه كردن به علاقمندی ها
خانگی سازی
ذخیره صفحه
تبلیغات
مروری بر فلش دیسک

رخى از حافظه هاى جانبى داراى این ویژگى مهم است كه مى توان آنان را براحتى جابجا كرد و از داده هاى ذخیره شده روى آنان در مكانهاى متفاوتى استفاده كرد.
 یكى از ویژگیهاى درخور توجه رایانه کارایی ذخیره و بازیابى اطلاعات بر روى رسانه هاى ذخیره سازى متفاوت است. هارددیسك و فلاپى دیسك و دیسكهاى فشرده نمونه هایى متداول در این زمینه اند. برخى از حافظه هاى جانبى داراى این ویژگى مهم است كه مى توان آنان را براحتى جابجا كرد و از داده هاى ذخیره شده روى آنان در مكانهاى متفاوتى استفاده كرد. به این نوع از حافظه ها «حافظه هاى حمل شدنی» (Removable) گفته مى شود. فناورى ایجاد حافظه هاى یادشده از گذشته تاكنون دستخوش تحولات فراوانى شده است. در حافظه هاى ابتدایی، اطلاعات روى نواری مغناطیسى ذخیره مى شد كه به وسیله یك دستگاه كاست صوتى استفاده مى شد. قبل از آن برخى رایانه ها از پانچ كارت به منظور ذخیره اطلاعات استفاده مى كردند. به منظور آگاهى از داده هاى ذخیره شده، سوراخهاى موجود بر روى كارت پانچ تفسیر مى شد. از آن زمان تاكنون، فناوریهاى متعددى به منظور تولید رسانه هاى ذخیره سازى Removable ایجاد شده است. امروزه، مى توان روى این نوع از حافظه ها (دیسك، كاست، كارت، یا كارتریج) صدها مگابایت یا چندین گیگابایت اطلاعات را ذخیره كرد. برخى از مزایاى استفاده از این حافظه ها عبارت است از: عرضه نرم افزارهاى تجارى، Backup گرفتن اطلاعات مهم، انتقال داده بین دو رایانه، ذخیره نرم افزار و یا اطلاعاتى كه از آنان به طور دایم استفاده نمى شود، ایمن سازى داده هایى كه تمایل نداریم سایر افراد به آنان دستیابى داشته باشند.رسانه هاى ذخیره سازى Removable را مى توان به سه گروه عمده تقسیم كرد:الف) حافظه هاى مغناطیسى
ب) حافظه هاى نورى
ج) حافظه هاى Solid State
فلش دیسك و یا فلش درایو یكى از جدیدترین دستگاههاى ذخیره سازى اطلاعات است كه با توجه به ویژگیهاى بیمانند خود توانسته است در كانون توجه علاقه مندان قرار گیرد. حافظه استفاده شده در این نوع دستگاهها از نوع Solid State است و مى توان هزاران مرتبه اطلاعات را روى آنها نوشت یا حذف كرد.

ویژگى فلش دیسك ها:حافظه هاى فلش یكى از انوع بسیار متداول حافظه هاى حمل شدنی است كه از آنها در دستگاههاى كوچكى نظیر دوربینهاى دیجیتال و PDA یا فلش دیسك استفاده مى شود.
فلش دیسك هاى USB ، به منظور افزایش فضاى ذخیره سازى، روشى سریع و آسان را در اختیار كاربران قرار مى دهد. این نوع دستگاهها با استفاده از ویژگیهاى Plug & Play بسادگى و با پورت « USB » به رایانه متصل مى شود. در زمانى كه رایانه روشن است، مى توان فلش دیسك را به پورت USB متصل یا از آن جدا كرد.
پس از اتصال فلش دیسك به پورت USB رایانه و شناسایى آن در سیستم عامل و نصب نرم افزارهاى ضرورى، مى توان بسادگى فایلهاى مورد نظر را روى آن ذخیره كرد. قدرت درایوهاى یاد شده متأثر از پورت هاى USB است. از درایوهاى فلش USB به منظور اشتراك اطلاعات بین رایانه ها و استفاده از فایلها و اسناد مورد نظر در منزل یا محل كار استفاده مى شود. این حافظه ها داراى ظرفیتهاى متفاوتى است و ممکن است تا چندین گیگابایت را شامل شود.
نحوه استفاده از فلش دیسك ها همانند هارددیسك حمل شدنی است و پس از اتصال آنها به پورت USB رایانه امكان استفاده از آنها فراهم مى شود. در این مورد، به كابلهاى اضافه یا آداپتور خاصى نیاز نیست. فلش دیسك ها امكان افزودن و حذف فایلها را تا یكصد هزار مرتبه فراهم می کنند و برای ذخیره محتویات دیجیتال تا ده سال مناسب اند (از لحاظ نظری)
پس از نصب فلش دیسك، نحوه عملكرد آن مشابه هارددیسك است و مى توان هر نوع داده اى را روى آن ذخیره و حذف یا كپى كرد. فایلهاى موسیقی، اسناد، نامه هاى الكترونیكى، فیلم، نمونه هایى از این موارد است.
فلش دیسك هاى USB واسط از قبل تعبیه شده USB دارند كه با پورتهاى ۱.1 USB و USB2.0 كار مى كند. امكان استفاده از فلش دیسك هاى USB در سیستم هاى عامل متفاوتى وجود دارد.
• با استفاده از پورت USB2.0 و فلش درایو USB2.0 ، مى توان فایلها را با سرعتى بالغ بر هشت مگابایت در ثانیه بازیابى و با سرعتى معادل هفت مگابایت در ثانیه ذخیره كرد.
• در صورتى كه BIOS برد اصلى رایانه اجازه دهد، مى توان فلش دیسك را به گونه اى پیكربندى كرد كه با استفاده از آن سامانه را راه اندازى كرد(booting).
• امكان به اشتراك گذاشتن فلش دیسك ها در یك شبكه وجود دارد و تمامى عملیات آنان مشابه هارد درایو است.
• در زمان انتقال داده روى فلش درایو، چراغ LED آن روشن مى شود (فلش دیسك در حال استفاده براى عملیات خواندن یا نوشتن است). با توجه به اینكه برخى از سیستمهاى عامل از cache در زمان نوشتن استفاده مى كنند، باید - قبل از جدا كردن فلش دیسك از پورت USB - از غیر فعال بودن چراغ LED آنان اطمینان یافت. خارج كردن فلش دیسك از رایانه در حین عملیات نوشتن و خواندن - علاوه بر اینكه داده ها را در معرض آسیب قرار مى دهد – ممکن است به رایانه و فلش دیسك نیز آسیب برساند.

عناوین آخرین مطالب ارسالی

s